Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...

ÇANAKKALE BİSİKLET TURU

Bisiklet turlarımız A Gurubu Turizm Acentesi tarafından düzenlenen Rehberli, Tarih, Kültür, Doğa Temalı, Butik Turlardır.

Bisiklet turlarımızı sınırlı sayıda tutuyor ve kişilere göre kategorize ediyoruz.

Tur sırasında bizlere eşlik eden eskort araç sayesinde eşya taşımıyor ve istediğiniz zaman araç desteği alabiliyorsunuz.

Kendi bisikletinizle katılabilir veya bisiklet kiralama hizmetimizden istifade edebilirsiniz.

En az 6 kişilik guruplara istenilen tarihlerde, istenen etaplarda özel turlar organize edilir.

Ferdi veya az sayıda katılım için başvuru formumuzu doldurun. Başvuru formuna bilmemiz gereken ayrıntıları yazmanız halinde taleplerinize uygun tekliflerimiz ve turların kesin tarihleri başvuru sahiplerine iletilecektir.

Tur fiyatları talepleriniz doğrultusunda, istenilen tarih, gün sayısı, kişi sayısı, 2-3-4-5* otel / çadır kamp konaklama, yiyecek, ekstra taleplere göre değişkenlik göstermektedir.

Uzun Tur ve Kısa Tur olarak 2 Ayrı Paket Sunuyoruz

1) Uzun Etap: İstanbul - Çanakkale Bisiklet Turu
7 Gece 8 Gün Konaklamalı
Rota: İstanbul - Büyükçekmece - Tekirdağ Süleymanpaşa, Şarköy, Gelibolu, Çanakkale Merkez, Şehitler Abidesi, Büyükanfarta, Troya Antik Kenti

2)Kısa Etap: Çanakkale Bisiklet Turu
2 Gece 3 Gün Konaklamalı
Rota: Çanakkale Merkez, Şehitler Abidesi, Büyükanfarta, Troya Antik Kenti

BİSİKLET TURLARI İLE ÖZGÜRLÜĞÜ HİSSEDİN

Bisiklet bir bölgeyi dolaşabileceğiniz en ideal araçtır. Bisikletle seyahat ettiğiniz her seferinde tam da hayatın içine doğru bir maceraya çıkarsınız. yoldaki detayları yakalar, araba içinde fark edemediğiniz daha bir sürü şeyle karşılaşırsınız. Turlarımızda, Bisiklet Araçtır, Amaç Değil. Bizce bisiklet, bulunduğumuz yerin tüm çevresel şartlarına temas etme becerisi kazandıran yegâne araçtır.

ÇANAKKALE

Asya ile Avrupa arasında asırlardır muazzam bir köprü konumundaki Çanakkale, Gelibolu muharebeleri ile vatan sevgisinin harmanlandığı Türk insanının mücadele yeteneğinin sergilendiği dostluk çerçevesinin korunduğu açık hava müzesi özelliği ile tüm dünyanın ilgi odağıdır. Çanakkale Boğazı sıralı bir şekilde antik kentlerle donatılarak birçok şehri kıskandıracak şekilde medeniyetlere beşiklik etmiştir. Truva Antik Kenti ile de birçok yazara ilham ve filme can vermiştir.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı

Doğal ve kültürel değeri olan Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Çanakkale Savaşlarının izlerini ve anılarını korumak amacıyla 1973 yılında Milli Park ilan edilmiştir. Seddülbahir Köyü çevresindeki Tekke ve Hisarlık Burunları, Ertuğrul, Morto, İkiz Koyları, Alçıtepe, Kerevizdere, Zığındere ile kuzeydoğuda yer alan Arıburnu, Conkbayırı, Kocaçimentepe, Kanlısırt, Anafartalar ve Suvla Koyları Çanakkale savaşlarının cereyan ettiği başlıca alanları olup, Milli Park sınırları içinde yer almaktadır. Bununla beraber başta, savaşlarda hayatını kaybeden 253.000 bin şehidimizin anısına dikilen Çanakkale Şehitler abidesi olmak üzere, Türklere ait 27 şehitlik, 17 anıt ve yabancılara (İngiliz, Fransız ve Anzak) ait 1’i anıt, 4’ü anıt-mezar ve 27 mezarlık milli park sınırları içinde bulunmaktadır.

“Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın Bu toprak, bir devrin battığı yerdir…”

“Mehmetçik vurulduğunda değil unutulduğunda ölüyor…”

“Gel ve Gör, Sus ve Dinle İşte Şehitler Diyarı İşte Çanakkale…”

Troya Antik Kenti

Troya, dünyadaki en ünlü antik kentlerden birisidir. Troya’da görülen 9 katman, kesintisiz olarak 3000 yıldan fazla bir zamanı göstermekte ve Anadolu, Ege ve Balkanların buluştuğu bu benzersiz coğrafyada yerleşmiş olan uygarlıkları izlememizi sağlamaktadır. Tarihte çok önemli yer tutan Truva atı, içine gizlenen askerleri şehre gizlice girmek için yapılarak, karşı tarafa hediye edilen tahta attır.

Troya Milli Parkını sadece bir antik kent olarak düşünmemek gerekir. Sahip olduğu doğal güzellik, ev pansiyonculuğu ve kamping alanları ve Menderes deltasında su kuşlarını gözleme imkanıyla bir ekoturizm alanıdır.

Başvuru Formu

E- Bülten

Güncel duyurulardan haberdar olabilmek için e-bültenimize abone olun...